Znamy kolejne gwiazdy Seven FestivaL 2013

144840_1277120861_2c8e_p

Kolejnymi zespołami, które potwierdziły swój udział na przyszłorocznej edycji Seven Festival są grupy Closterkeller, Bethel i Vintage. Pierwsza z tych grup wystąpi na Scenie Głównej, dwie pozostałe otworzą festiwal pierwszego dnia na scenie Grand Prix.

 

 

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.  Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimno falowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku. W wywiadzie udzielonym organizatorowi Anja stwierdziła  „Rok 2013 jest dla Closterkeller rokiem bardzo szczególnym, ponieważ zespół obchodzić będzie 25-lecie nieprzerwanej
działalności. Takim rezultatem pochwalić się mogą tylko najwybitniejsi twórcy
.
A ponieważ Closterkeller należy do ścisłej czołówki koncertowych wykonawców to aż strach się bać, co przygotujemy na swój oficjalny urodzinowy koncert, który postanowiliśmy wyprawić właśnie na Festiwalu w Węgorzewie! – 
dodała  wokalistka i z uśmiechem Mony Lisy zapewnia, że na pewno nikt z przybyłych nie będzie żałował.

wiecej na http://www.sevenfestival.com/anja-z-closterkeller-zaprasza-na-25-urodziny-zespo%C5%82u

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka.
Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. Ponad 300 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie.

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, który współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Bartek Metelica a na perkusji Paweł Szafraniec.

Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy: „Vintage No 1” i „WIELKI ZEN”.

                  Seven Festival Music & More Węgorzewo 2013    to przede wszystkim  konkurs dla młodych polskich i zagranicznych zespołów rockowych wyłonionych w trakcie eliminacji bądź zaproszonych do konkursu przez Organizatora.  Nowością tegorocznej edycji konkursu jest to, że po raz pierwszy  zespoły zgłaszają się bezpośrednio  do patronującego festiwalowi Programu Trzeciego Polskiego Radia. (szczegóły regulaminowe na stronie festiwalu u na stronie Polskiego Radia.

Pierwszymi  zespołami, które  już kilka tygodni temu potwierdziły  swój udział na Seven Festival Music & More są  COMA SYMFONICZNIE   i ILLUSION .

Oficjalna strona festiwalu:  www.sevenfestival.com ,

Oficjalny profil na FBhttp://www.facebook.com/SevenFestival?sk=wall

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *