Warsztaty dziennikarskie, siatkówka plażowa i …. niespodzianka.

975804_599083_baner_180x180_0

Zgodnie z hasłem przewodnim Festiwalu w Węgorzewie –  Music & More  – tereny festiwalowe  będą  wypełnione  atrakcjami! Festiwalowe Jury, które tworzą wybitni dziennikarze, kryje w sobie wiele muzycznych  talentów. Zamierza  się nimi  podzielić w ostatni dzień festiwalu z szerszą widownią. Na chwilę obecną projekt okryty jest tajemnicą, ale przeszłość muzyczna Tomka Konfederaka, Michała Kirmucia  czy też Michała Michalika każe z niecierpliwością czekać na  postawienie przysłowiowej  kropki na i.

W czasie Seven Festival  odbędą się warsztaty dziennikarskie.   Celem przedsięwzięcia jest stworzenie gazety festiwalowej, która będzie wydawana każdego dnia węgorzewskiej festiwalu. W planach jest wydanie czterech numerów pisma.  Poza tym, na bieżąco będą ukazywały się relacje na stronie internetowej www.sevenfestival.com oraz na portalach społecznościowych.  Redakcję będą tworzyć uczennice węgorzewskiego liceum ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-prawnym, które będą pracować pod okiem Martyny Zagórskiej (studentka ostatniego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie). Nad całością będzie czuwał Tomasz Gawiński , dziennikarz “Tygodnika ANGORA”, który zasiądzie również w jury  Seven Festival.

W czasie festiwalu na boiskach przy polu namiotowym  węgorzewski OSIR zorganizuje          I Sevenowe Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej. W zawodach weźmie udział 8 mikstów, które walczyć będą o nagrody ufundowane przez organizatorów. Zawody odbędą się w sobotę 13 lipca na urokliwych boiskach  w Parku Helwinga nad Węgorapą. W zamyśle organizatorów jest, by tegoroczny pierwszy turniej przerodził się w przyszłości w mistrzostwa  fanklubów zespołów rockowych.

Na Seven Festival wystąpią m.in. : Dark Tranquillity (Szwecja),  Korpiklaani (Finlandia), My Dying Bride (Wielka Brytania), Tiamat (Szwecja), a także czołówka polskiej sceny rockowo-metalowej – Anti Tank Nun, Closterkeller, Coma Symfonicznie, Flapjack, Harlem, Hunter, Illusion, OCN, Riverside oraz TSA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *