Teatr STU w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku!

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwisko

13 o godz.18:00 oraz 14 maja o godz. 10:00 na Dużej Scenie przy ulicy Odeskiej „Wędrowanie wg St. Wyspiańskiego Wesele, Wyzwolenie, Akropolis” TEATR STU

 

Jubileuszowy projekt Teatru STU z okazji 250- lecia teatru publicznego w Polsce, 50- lecia Teatru STU i 25- lecia Wolności pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Związku Miast Polskich w formie tryptyku wg Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, „Wyzwolenie”, „Akropolis” w reżyserii założyciela i dyrektora Teatru STU Krzysztofa Jasińskiego.

 

Muzykę skomponowali Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Zbigniew Wodecki i Marek Grechuta. Scenografia- Maciej Rybicki, współpraca- Sławomir Czyż. Kostiumy- Anna Czyż.

Na efektowne widowisko z muzyką na żywo w wykonaniu wirtuozów gitary, składają się wspaniałe kostiumy i efekty świetlne, a przede wszystkim najwyższej próby aktorstwo.

 

W historii teatru polskiego nie wystawiono nigdy dotąd „Wesele, „Wyzwolenia”, „Akropolis” jako całościowego przedsięwzięcia. Żaden teatr nie wystawił po kolei tych trzech tytułów.
Ze względu na połączenie dramatów w jeden spektakl, zostały z nich wydobyte ich esencjalne wątki, podporządkowane tematowi nadrzędnemu: wtajemniczeniu w los polski. Czy możliwe jest przełamanie koła chocholego losu poprzez jednostkowe wyzwolenie i samoświadomość prowadzące ku ogólnonarodowemu przebudzeniu?

 

czas trwania: 4h w tym 2 przerwy

 

CENNIK:
I strefa: 90 zł
II strefa: 75 zł
III strefa: 60 zł
IV strefa: 45 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *