Spędź koniec weekendu z Juwenaliami!

Jak zawsze mamy dla Was mnóstwo atrakcji!

12 maja
Dzień Munduru

Za mundurem panny sznurem! To jedne z niewielu miejsc, gdzie ta sentencja może się ziścić. Dziś korzystaliśmy z pięknej majowej pogody- w tę niedzielę odbył się Dzień Munduru – piknik militarny na Rynku Kościuszki – w centrum Białegostoku, na zrekonstruowanej w ostatnich latach przestrzeni najważniejszego placu miejskiego. Celem tego wydarzenia było żywe upamiętnianie historii i łączenie tradycyjnego przekazu edukacyjnego z nowoczesnymi formami prezentowania przeszłości. Projekt zmierza do popularyzacji tematyki obronności i bezpieczeństwa w sposób odpowiadający oczekiwaniom wszystkich pokoleń i grup mieszkańców Podlasia. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie, białostocka organizacja pozarządowa działająca od 2008 r., która skupia aktywnych, młodych działaczy społecznych z regionu. Dziś mieliśmy wspaniałą okazję do spotkania się wszystkich pokoleń mieszkańców naszego regionu na rodzinnej imprezie rekonstrukcyjnej, w trakcie której realia służby prezentują białostoczanom współcześnie działające formacje mundurowe. Nie zabrakło także dynamicznych pokazów zabytkowych pojazdów oraz sprzętu wojskowego, miasteczka rekonstrukcyjnego oraz stoisk formacji mundurowych. Pogoda dopisała wyśmienicie – wielu białostoczan wzięło udział w wydarzeniu czując atmosferę radosnego, majowego święta.

Gra Miejska

Dziś, jak co roku, odbyła się także Gra Miejska – stały już element imprez towarzyszących Juwenaliom. Tradycyjnie przyciągnęła wielu uczestników. O godzinie 10 na Rynku Kościuszki zebrali się wszyscy chętni do wzięcia udziału. Celem dzisiejszej Gry było zapoznanie
mieszkańców z ciekawostkami dotyczącymi miejsc na mapie miasta, które na co dzień mijane są bez refleksji. Zasady były bardzo proste – uczestnicy musieli odnaleźć wszystkie oznaczone na mapie miejsca i wykonać powierzone im zadania zdobywając w ten sposób punkty. Jednym z warunków był obowiązek poruszania się pieszo. Dla osób biorących udział przewidziano atrakcyjne nagrody. Jak co roku, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego niedzielnego przedpołudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *