Niedziela z OiFP

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwisko

10 maja 2015, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Opera i Filharmonia Podlaska jako beneficjent unijnych dotacji zaprasza dzieci, dorosłych i seniorów do wspólnego spędzenia wiosennej niedzieli. Specjalnie na tę okoliczność przygotowano wiele artystycznych atrakcji.

Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10.00. W ramach współpracy z Fundacją Edu Pro Arte odbędą się Otwarte Pokazy Baletowe, podczas których wystąpią wszystkie grupy uczniów Studia Baletowego. Pokazy taneczne ukażą wachlarz zdobytych w toku nauki umiejętności. Dla chcących poznać tajemnice funkcjonowania Opery zaplanowano zwiedzanie gmachu z przewodnikiem o godz. 11.00 i 15.00. Bilety za symboliczne 1 zł już są dostępne w kasie OiFP, ilość miejsc jest ograniczona.

Niedziela w Operze i Filharmonii Podlaskiej to także spotkanie ze skrzydlatymi bohaterami – spektakl „Adonis ma gościa” w specjalnej cenie (bilety o 10% tańsze niż zwykle) zostanie wystawiony o godzinie 12.00. Tuż po nim, na Dużej Scenie, wystąpi Chór Dziecięcy OiFP z koncertem „Przebojem przez Europę”. Istniejący od ponad 3 lat zespół, w którego skład wchodzi około 100 dziewczynek i chłopców w wieku od 7 do 16 lat, zaprezentuje utwory w różnych językach, m.in. angielskim, hiszpańskim i rosyjskim.

 

Z kolei dla Seniorów zaplanowane zostały Otwarte Warsztaty Baletowe. Spotkanie wszystkich zainteresowanych uczestnictwem odbędzie się o godzinie 14.00 w Foyer. Warsztaty poprowdzi baletmistrz Jarosław Sołowianowicz, udział w zajęciach jest bezpłatny.
Niedziela z Operą i Filharmonią Podlaską – harmonogram

10.00 Otwarte Pokazy Baletowe – występ uczniów Studia Baletowego, wstęp wolny, Duża Scena
11.00 Tajemnice Opery – zwiedzanie gmachu z przewodnikiem, bilet 1 zł, Foyer
12.00 „Adonis ma gościa” – spektakl w specjalnej cenie, 10% rabatu, Scena Kameralna
13.30 „Przebojem przez Europę” koncert Chóru Dziecięcego OiFP, wstęp wolny, Amfiteatr OiFP
14.00 Otwarte Warsztaty Baletowe dla Seniorów „Taniec na warsztat”, wstęp wolny, Foyer/Sala Baletowa
15.00 Tajemnice Opery – zwiedzanie gmachu z przewodnikiem, bilet 1 zł, Foyer

18.00 Wernisaż wystawy fotografii Edwarda Hartwiga, Górne Foyer, wstęp wolny

Wszystkie wydarzenia odbędą się w gmachu OiFP przy ul. Odeskiej 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *