Halfway Festival 2017 / Piątek 23.06 / Halfway Fanday

18010790_1133953900066364_1301164918269280221_nJedną z rzeczy wyróżniających nasz białostocki festiwal jest zaangażowanie jej publiczności. W przeddzień festiwalu organizatorzy zapraszają na HALFWAY FANDAY!

 

 

Na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią:

10

Starsabout – białostocki zespół w składzie: Piotr Trypus (wokal i gitara), Tomek Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (gitara basowa) i Sergiusz Pruszyński (perkusja), tworzący muzykę na pograniczu rocka progresywnego i alternatywy. Ich debiutancka płyta „Halflights” z 2016 roku wywołała zachwyt wśród niezależnych recenzentów z różnych zakątków świata.

https://starsabout.bandcamp.com/

 

christine_lineup

Christine Owman – szwedzka artystka balansująca pomiędzy mrocznymi, psychodelicznymi brzmieniami a subtelną i marzycielską muzyką. W listopadzie 2016 roku wydała album „When On Fire”, który powstał we współpracy z takimi gwiazdami jak Mark Lanegan (Queens of the Stone Age) czy SoKo. Christine tworzy muzykę do spektakli teatralnych, nagrywa z wieloma zespołami i jeździ w trasy z SoKo oraz z kapelami: Wovenhand i Vanna Inget. Wraz z Christine Owman (wiolonczela, gitara, śpiew) podczas jej koncertów występują: Magnus Sveningsson z The Cardigans (gitara basowa), Andréas Almqvist z Vanna Inget (perkusja), Erika Rosén (gitara).

http://christineowman.com/

 

11

SHUMA – znakomita mieszanka białoruskich archaicznych pieśni stanowiących spuściznę po wschodniosłowiańskich pogańskich rytuałach oraz współczesnej elektroniki. Niezwykła i piękna muzyka połączona ze sztuką wizualną, deep atmosphere i prawdziwa głębia współczesnej białoruskiej duszy prosto z Mińska. Ostatni album zespołu „Sonca” został uznany w Białorusi najlepszym albumem folk 2016 roku i najlepszym albumem 2016 roku według zagranicznych dziennikarzy.

http://www.shuma.by/

Osoby posiadające karnety mają bezpłatny wstęp – pod warunkiem, że zarejestrują się na stronie: http://rejestracja.halfwayfestival.com/

Bilety do nabycia na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *