DUET DUŚ-WOJCIECHOWSKA W PIĄTEK W Białymstoku

oifp logo

Duet Duś-Wojciechowska, żartobliwie nazywany MagDuś, jest jednym z nielicznych klasycznych duetów młodej generacji w Europie, które koncertują w składzie  saksofon-fortepian. W najbliższy piątek (13 grudnia, godz. 19:00) duet wystąpi w Sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2 .

W programie piątkowego koncertu znalazła się „Sonata Es-dur na klarnet i fortepian” Johannesa Brahmsa, „Sonata D-dur na flet i fortepian” Sergieja Prokofiewa, „Sonata na saksofon altowy i fortepian” Williama Albrighta oraz „Le Grand Tango” na wiolonczelę i fortepian Astora Piazzolli.

Pierwsze muzyczne spotkanie Magdy (fortepian) i Bartka (saksofon), miało miejsce w 2007 roku. Od tamtej pory współpraca i wspólne interpretacje utworów zaowocowały licznymi nagrodami zdobytymi na polskich i międzynarodowych konkursach muzycznych m.in.: „Aeolus“ w Düsseldorfie, XVII Konkurs Kameralny w Łodzi, „Hülsta Woodwinds” w Münster czy Konkurs Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach.

Duet prowadzi niezwykle ożywioną działalność koncertową. Ma na swoim koncie koncerty na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. W 2012 roku ukazała się ich debiutancka płyta “Malinconico” zawierająca utwory kompozytorów francuskich XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *