Category Archives: Juwenalia 2014

Wywiad z Jakubem Sienkiewiczem, wokalistą i liderem zespołu Elektryczne Gitary

Wywiad z Jakubem Sienkiewiczem, wokalistą i liderem Elektrycznych Gitar by Radiosupeł on Mixcloud

Wysłuchajcie, co mieli do powiedzenia organizatorzy Juwenaliów!

Wywiad ze sztabem juwenaliowym by Radiosupeł on Mixcloud

Znamy już Juwenaliowy rozkład jazdy!

Tak oto prezentuje się skład tegorocznych Juwenaliów! Zapraszamy!

KTO ZAGRA NA JUWENALIACH

Oprócz takich gwiazd jak Dżem czy Big Cyc wystąpią również:

O.S.T.R. znany również jako Ostry i Oster – polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Na swoim koncie posiada 11 albumów solowych, 5 kolaboracji, ponad 30 teledysków, a także wiele, wiele innych gościnnych wykonań i kompilacji z innymi artystami. W styczniu 2014 roku został wybrany Artystą Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

 

Bracia Figo Fagot to polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego odróżnia ją m.in. skomplikowane melodie i pocięta rytmika. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na „wiejskich potańcówkach”.

 

Zdjęcie Sokół i Marysia Starosta

Sokół i Marysia Starosta- Wojtek Sosnowski-Sokół to urodzony w 1977 roku w Warszawie raper, producent i autor tekstów. Sokół znany jest przede wszystkim ze swoich tekstów. Nazywany jest najlepszym polskim „storytellerem”. Jest autorem kultowego kawałka „Każdy ponad każdym”, oraz niezapomnianych „Angela”, „Uczę się uczuć”, „Mogę wszystko”, a także pomysłodawcą i współautorem tekstów „W aucie” i „W wyjątkowych okolicznościach”. Marysia Starosta – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie I i II stopnia w klasie fortepianu. Gościnnie wystąpiła w nagraniach takich grup muzycznych i wykonawców jak: VNM, Robert M, Borys Szyc, Fu i Pokój z Widokiem na Wojnę. 11 marca 2011 roku ukazał się singel „Sztruks” promujący album Czysta brudna prawda, który piosenkarka nagrała wraz raperem Wojciechem Sosnowskim znanym jako Sokół. Premiera albumu sygnowanego jako Sokół i Marysia Starosta odbyła się 13 maja 2011.

Koncert Kameralny to ostatnie wydarzenie odbywające się w ramach Juwenaliów. Jest to wydarzenie skierowane do towarzyszących nam Partnerów oraz Sponsorów, a także tych, którzy pragną zakończyć Juwenalia przy nieco spokojniejszej muzyce. Na tegorocznym Koncercie Kameralnym będziecie mieli okazję usłyszeć Grażynę Łobaszewską.

 

 

 

 

 

 

Koncert Kameralny

Juwenalia logoJuwenalia Białystok 2014 w trosce o dotarcie do każdej grupy wiekowej i zjednanie sobie starszych, niż studenckie pokoleń organizują Koncert Kameralny. Ideą tego wydarzenia jest zwieńczenie całego cyklu imprez towarzyszących i hucznych dni koncertowych poprzez delikatniejsze brzmienia koncertu kameralnego. W tym roku odbędzie się on 25 maja na terenie Politechniki Białostockiej. Wiemy już kto uświetni to wyjątkowe wydarzenie: to Grażyna Łobaszewska, znana  z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody„, „Piosenka o ludziach z duszą„, „Brzydcy” czy „Gdybyś„. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów wspominających z sentymentem czasy świetności tych piosenek, jak również tych, którzy nie mieli dotychczas okazji poznać pięknych ballad artystki.

Zagraj w Alter.Namiocie!


 Juwenalia Białystok ogłaszają  konkurs!

„Zagraj w Alter.Namiocie” to idealna opcja dla wszystkich tych,        którzy grają ambitną muzykę elektroniczną…

 

 

… i pragną zaprezentować się przed szerszą publicznością. Konkurs  skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa  podlaskiego oraz przede wszystkim do studentów białostockich  uczelni.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w konkursie zawarte są w regulaminie (Regulamin „Zagraj w Alter.Namiocie) . Zgłoszenia spełniające wymogi konkursu przesyłajcie na alter.namiot@gmail.com do 22.04.2014 włącznie.

W ubiegłym roku zwycięzcami konkursu zostali: Boni oraz wtz. Zwycięskie sety ze wszystkich edycji konkursu możecie odsłuchać na portalu muzycznym: Mixcloud. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest występ na scenie Alter.Namiotu podczas jednego z dwóch dni koncertowych. Przypominamy, że tegoroczny Alter.Namiot ponownie stanie na terenie placu koncertowego Juwenalia Białystok (teren kampusu politechniki) w dniach 23-24.05.2014.