Category Archives: HALFWAY FESTIVAL

Halfway Festival 2017 / Piątek 23.06 / Halfway Fanday

18010790_1133953900066364_1301164918269280221_nJedną z rzeczy wyróżniających nasz białostocki festiwal jest zaangażowanie jej publiczności. W przeddzień festiwalu organizatorzy zapraszają na HALFWAY FANDAY! (więcej…)

Pierwsi artyści HALFWAY FESTIVAL 2015!

hfway

William Fitzsimmons i Maggie Bjőrklund to pierwsi artyści, którzy potwierdzili obecność na tegorocznej edycji Halfway Festival. Miłośnicy muzyki folkowej i songwriterskiej po raz czwarty spotkają się w Amfiteatrze Opery w dniach 26-28 czerwca 2015. Sprzedaż biletów ruszy 1 marca 2015.

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Halfway Festival, który już na dobre zagościł na festiwalowej mapie Polski. Ubiegłoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Operę i Filharmonię Podlaską przy wsparciu finansowym Miasta Białystok, uznana została za jedno zWydarzeń Roku 2014 w plebiscycie „Programu Alternatywnego” radiowej „Trójki”. Warto dodać, że do konkursu zgłoszono 193 propozycje, a o ostatecznej kolejności decydowali słuchacze.

(więcej…)

HALFWAY FESTIVAL BIAŁYSTOK 2014 – dzień trzeci, ostatni.

Ostatniego dnia festiwalu na temat wrażeń wypowiedzieli się uczestnicy oraz jeden z wolontariuszy. Wywiadu udzielili wszyscy artyści: Navi, Daniel Spaleniak, Hymnalaya, Lisa Hannigan oraz Ewert and the Two Dragons. Tuż po zakończeniu wszystkich koncertów HFB 2014 podsumowała Ilona Karpiuk – jeden z organizatorów…

Halfway Festival Białystok 2014 – trzeci i ostatni dzień festiwalu. by Radiosupeł on Mixcloud

Halfway Festival Białystok 2014 – dzień drugi

Materiał z drugiego dnia Halfway Festival Białystok 2014 rozpoczyna krótka relacja z pikniku na bojarskiej plaży, gdzie Kinga Krasuska miała okazję chwilę porozmawiać z wypoczywającymi uczestnikami festiwalu i relaksującym się tam zespołem Hymnalaya. Natomiast tuż po koncertach wywiadu udzielili kolejno: Lord & The Liar, Fismoll, duet Pascal Pinon – siostry Jófríður (znana również z występów w islandzkim zespole Samaris) i Ásthildur Ákadóttir, Theodore oraz Shara Worden – wokalistka My Brightest Diamond. Ciepło zapraszamy do wysłuchania!

Halfway Festival Białystok 2014 – dzień drugi. by Radiosupeł on Mixcloud

Halfway Festival Białystok 2014 – dzień pierwszy

SCR Radiosupeł zmierzył się z próbą ukazania odrobiny klimatu tegorocznego Halfway Festival/ W Połowie Drogi, który odbył się w ostatni weekend czerwca. Przed Wami relacja z dnia pierwszego: muzyka, krótkie rozmowy z artystami tuż po koncertach, słowne opisy. A wszystko w chronologicznej kolejności, żeby jeszcze bardziej przybliżyć Wam atmosferę tego wydarzenia…

Halfway Festival Białystok 2014 – relacja z dnia pierwszego. by Radiosupeł on Mixcloud

Halfway 2013

hfway

 

Do Festivalu zostało już niewiele czasu. Zapraszam na krótkie wspominki jak wyglądało to w tamtym roku. A dla niezdecydowanych mam nadzieję, że relacja rozwieje wszystkie wątpliwości.

 

 

 

 

Halfway2013 by Radiosupeł on Mixcloud

Relacja z konferencji Halfway Festiwal 2014

Krótka relacja z konferencji Halfway Festiwal Białystok 2014 by Radiosupeł on Mixcloud

A oto krótka relacja z ostatniej konferencji n/t Halway Festiwal 2014. Jako, że nie chcemy się powtarzać, konferencję skróciliśmy maksymalnie-opowiada ona po części o problemach, na jakie natknęli się organizatorzy podczas przygotowań do tak niezwykłego festiwalu jakim jest Halfway Festival/ W Połowie Drogi. By dowiedzieć się, kto zagra na Halfway’u w tym roku, zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Panią Iloną Karpiuk, przeprowadzony niedawno przez Kingę Krasuskę: http://radiosupel.org/rozmowa-przy-kawie-o-halfway-festival-bardzo-klimatyczna-zapraszamy/. Serdecznie zapraszam do wysłuchania obu nagrań. Widzimy się na Halfway’u?

Rozmowa „przy kawie” o Halfway Festival…bardzo klimatyczna… zapraszamy!

O Halfway Festival słów kilka… by Radiosupeł on Mixcloud

Festiwal z natury

hfway

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę,ale Halfway’owi towarzyszy także niezwykłe wydarzenie jakim jest Festiwal z natury. Te dwie składowe będą wzajemnie się uzupełniały podczas tegorocznej imprezy w amfiteatrze Opery i Filharmonii. Festiwal z Natury to efekt połączonej energii i pasji organizatorów, czyli Stowarzyszenia Kobieteria, blogu ekologicznego Vivat Eco, Warsztatowni Białystok, portalu Vivat Podlasie oraz Podlaskiej Zielonej Kooperatywy. (więcej…)

Festiwalowy savoir vivre

hfway

Hej! Do Halfwaya coraz bliżej, więc chcielibyśmy przekazać Wam kilka słów od organizatorów tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które pozwolą spędzić bezstresowo i wyjątkowo przyjemnie te 3 weekendowe wieczory. Zapraszamy do przeczytania: http://halfwayfestival.com/festiwalowy-savoir-vivre/