Category Archives: Kącik OiFP

Halfway Festival 2017 / Piątek 23.06 / Halfway Fanday

18010790_1133953900066364_1301164918269280221_nJedną z rzeczy wyróżniających nasz białostocki festiwal jest zaangażowanie jej publiczności. W przeddzień festiwalu organizatorzy zapraszają na HALFWAY FANDAY! (więcej…)

Przewodnik po Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Przewodnik_i_turysci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(więcej…)

Koncert oratoryjny w OiFP

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwiskoSerdecznie zapraszamy w piątek 5 czerwca  do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościelnej 2 na koncert oratoryjny z okazji 20. rocznicy koronacji białostockiego obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, 24. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II i beatyfikacji bł. Bolesławy Lament.

Wystąpią

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Michał Klauza – dyrygent
Dagmara Barna – sopran
Mateusz Stachura – baryton
Violetta Bielecka – dyrygent, przygotowanie Chóru OiFP

W programie:

(więcej…)

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na promocyjne seanse „Czarodziejskiego fletu” z okazji Dnia Matki!

unnamed

OiFP przygotowała ofertę promocyjną z okazji Dnia Matki. Od dziś do 26 maja 2015 bilety na  „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta można kupić w wyjątkowej cenie. Ponadto, tradycyjny bilet można zastąpić zaproszeniem ze specjalną dedykacją dla Mam!

(więcej…)

Czarodziejski flet w Operze i Filharmonii Podlaskiej!

unnamed

Arcydzieło Mozarta powraca na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. „Czarodziejski flet” to jedna z najbardziej tajemniczych oper. Spisana przez kompozytora w ostatnich miesiącach jego życia.  Mimo iż od powstania dzieła minęło ponad 200 lat, gwiazda tej opery nie blednie.

(więcej…)

Koncert symfoniczny w Operze i Filharmonii Podlaskiej

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwiskoSerdecznie zapraszamy na koncert symfoniczny w piątek 15 maja 2015 do Sali Koncertowej przy ulicy Podleśnej. Będzie to koncert naprawdę niezwykły gdyż wystąpią:

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Michał Klauza – dyrygent
Klaudiusz Baran – bandoneon

W programie zaś usłyszymy:

(więcej…)

Koncert oratoryjny z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwisko

Serdecznie zapraszamy w piątek 08 maja 2015 do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościelna 2  na

Koncert oratoryjny z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

 

Wystąpią:

(więcej…)

Niedziela z OiFP

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwisko

10 maja 2015, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Opera i Filharmonia Podlaska jako beneficjent unijnych dotacji zaprasza dzieci, dorosłych i seniorów do wspólnego spędzenia wiosennej niedzieli. Specjalnie na tę okoliczność przygotowano wiele artystycznych atrakcji.

Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10.00. W ramach współpracy z Fundacją Edu Pro Arte odbędą się Otwarte Pokazy Baletowe, podczas których wystąpią wszystkie grupy uczniów Studia Baletowego. Pokazy taneczne ukażą wachlarz zdobytych w toku nauki umiejętności. Dla chcących poznać tajemnice funkcjonowania Opery zaplanowano zwiedzanie gmachu z przewodnikiem o godz. 11.00 i 15.00. Bilety za symboliczne 1 zł już są dostępne w kasie OiFP, ilość miejsc jest ograniczona.

(więcej…)

Teatr STU w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku!

1LOGO_Opera_i_filharmonia_podlaska_nazwisko

13 o godz.18:00 oraz 14 maja o godz. 10:00 na Dużej Scenie przy ulicy Odeskiej „Wędrowanie wg St. Wyspiańskiego Wesele, Wyzwolenie, Akropolis” TEATR STU

 

Jubileuszowy projekt Teatru STU z okazji 250- lecia teatru publicznego w Polsce, 50- lecia Teatru STU i 25- lecia Wolności pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Związku Miast Polskich w formie tryptyku wg Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, „Wyzwolenie”, „Akropolis” w reżyserii założyciela i dyrektora Teatru STU Krzysztofa Jasińskiego.

 

Muzykę skomponowali Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Zbigniew Wodecki i Marek Grechuta. Scenografia- Maciej Rybicki, współpraca- Sławomir Czyż. Kostiumy- Anna Czyż.

(więcej…)

„Requiem” Mozarta do wysłuchania na żywo! KONKURS!!!

mozz

W piątek 10 kwietnia 2015  w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedrze Białostockiej przy ulicy Kościelnej 2  zabrzmi dzieło monumentalne.

W ramach Obchodów 5. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Christopha Campestrini wykonają „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta!

Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

(więcej…)