Category Archives: Ollik Mateusz

Wywiad z Paprodziadem wokalistą Łąki łan – Juwenalia Białystok

f1Wywiad z Paprodziadem, wokalistą grupy Łąki Łan, przeprowadzony na Juwenaliach 2016 w Białymstoku przez Mateusza Olika.
(więcej…)

Wywiad z Kamilem Bednarkiem – Juwenalia Białystok

bednarek-foto

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Kamilem Bednarkiem, polskim wokalistą, wykonawcą muzyki raegge, z festiwalu kultury studenckiej Juwenalia 2016 Białystok. Rozmawiał Mateusz Ollik.

 

(więcej…)

AUDIORVIER – ZNAMY CZASOTABLICZKĘ!

audioriver2010_kv630

Jak w tytule, czyli twórcy festiwalu odsłaniają przed Nami kolejne karty. Jest to połączone z ważną zmianą odnośnie biletów jednodniowych – w tym roku możecie je nabyć już teraz! Zatem sprawdzajcie, kiedy i gdzie występuje Wasz artysta!

(więcej…)

WIELKI SHOW ZESPOŁU AlcoholicA NA SEVEN FESTIVAL!seven_1Po raz pierwszy w historii węgorzewskiej na scenie głównej wystąpi AlcoholicA. Występ tego jednego z najpopularniejszych cover – bandów to gwarancja dobrej rockowej zabawy. Zespół, który koncertuje już od ponad 10 lat ma swoich wiernych fanów, którzy zapełniają sale koncertowe na terenie całego kraju.

W Węgorzewie AlcoholicA wystąpi w klasycznym repertuarze formacji Metallica, którą dowodzi James Hetfield i Lars Urlich .

(więcej…)

Bo No Bo na Audioriver 2015

audioriver2010_kv630

Tego sami się nie spodziewaliśmy, nawet wczoraj zasypiając do BlackSands (btw. czytaliśmy ostatnio ranking płyt, do których najlepiej się zasypia i ww. płyta z 2012 roku bezapelacyjnie wygrała wśród ankietowanych Brytyjczyków) It’s official: Bonobo na plaży w Płocku, co prawda w wersji z djskim setem, ale Nas satysfakcjonuje to w pełni ^^

Tych, którzy znają Bonobo powinna zadowolić obecność kolegi ze Słowenii – Grammatika, fana mixów soulu z dubstepem, dubstepu z funkiem, funku z hip-hopem i tak mógłby mieszać każde z każdym Jeżeli natomiast nie jest Wam znana jego twórczość, polecamy wgooglować, bo wszystkie swoje płyty udostępnia za darmo w sieci.

Ozdobą trzeciego dnia festiwalu, czyli Sund/Day będzie Naszym zdaniem ogłoszony dziś Black Coffee – „świeżynka” w Europie, choć jeżeli ktoś z Was interesuje się muzyką i producentami z Czarnego Lądu z pewnością tak go nie nazwiecie, bo tam jest już prawdziwą legendą. Live prezentowane na Jego kanale YouTube naprawdę robią wrażenie, nie możemy się doczekać

Nie nie, zdecydowanie nie zapomnieliśmy o Adamie Beyerze, który także pojawi się na płockiej scenie. Fani tego gatunku będą mieli co robić na tegorocznej edycji – Zenker Brothers i CW/A live to kolejni artyści, którzy wystąpią w ramach sceny techno

Pozostali twórcy i producenci ogłoszeni dziś na stronie festiwalu to: – Joy Orbison – ALSO – Breakage – DJ Marky – Dieselboy

Spieszcie się, ceny biletów wzrastają już we wtorek! Pełne info odnośnie karnetów czeka na Was na stronie festiwalu: www.audioriver.pl

Natomiast krótkiej charakterystyki niektórych z zaprezentowanych dzisiaj artystów wraz z ich największymi przebojami spodziewajcie się w najbliższym #DobryWieczórSalem

Do zobaczenia #naPlaży i…Słuchajcie Radiosupła!

Mateusz Ollik, Anna Sielewonowicz

 

Strzał w 10 na 10 lat Audioriver

Na tę infofdsafdasrmację czekaliśmy od dawna, organizatorzy Audioriver   2015 wyciągnęli swojego asa z rękawa i wyjawili, że na plaży w Płocku  wystąpi legenda muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, duet UNDERWORLD!

Jeżeli oglądaliście „Trainspotting” to ten mega kawałek z końcówki filmu to właśnie „Born Slippy” Underworld’u

Link do całego artykułu znajdziecie poniżej, a my tylko dodamy, że do 13 maja macie okazję nabyć bilety w tańszej opcji, więc jeżeli obecność ekipy z Essex Was przekonuje, do dzieła!
Wszystkie nowinki odnośnie festiwalu prezentujemy także w audycji Dobry Wieczór Salem w czwartki o 19:30. Jeśli chcecie poczuć dobry elektroniczny klimat, zapraszamy!

Słuchajcie Radiosupła!

http://www.audioriver.pl/Underworld_na_Audioriver_2015,4691,1.html

AUDIORIVER PŁOCK 2015

audioriver2010_kv630

Audioriver – cykliczny festiwal muzyki elektronicznej typu open-air, organizowany od 2006 roku na plaży nad Wisłą w Płocku. W 2009 roku wydarzenia festiwalowe po raz pierwszy zaistniały na rynku Starego Miasta, przeobrażon…dobra dobra, dosyć historii. Zasadniczo, to jedyny festiwal w Polsce, podczas którego zjeżdżają się największe gwiazdy sceny alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Z mało komu znanego festiwalu w kilka lat przeobraził się w jedną z największych plenerowych imprez w Polsce, podczas której w zeszłym roku bawiło się każdego dnia ok. 25 tysięcy ludzi.

W ciągu 2 nocy (Audioriver By Night) na 5! scenach, jeżeli tylko opanowaliście zdolność pentalokacji możecie przeżyć ponad 70 koncertów. Na dokładkę, trzeciego dnia festiwalu pod parasolowym niebem odbywa się impreza Audioriver Sun/Day. W ciągu tych trzech dni doświadczycie pełnego przekroju gatunków muzycznych, od techno, przez house, drum & bass, dubstep, electro, downtempo, chillwave, popie po wiele wiele innych.

Nie sposób wymienić wszystkie gwiazdy, które przez te lata gościły na scenach Audioriver, ale myślę, że artyści tacy jak Little Dragon, GusGus, Trentemøller live, Naughty Boy, Damian Lazarus, Daniel Avery czy Loco Dice są doskonale znani wszystkim, którzy choćby otarli się o klimaty electro i pokrewne.

Ponadto, w piątek i sobotę, w ciągu dnia, odbywają się Targi Muzyczne Audioriver, na której wystawiają się firmy związane ze sceną alternatywną oraz Audioriver Fashion Day promujące polską modę niezależną. Dla rządnych doznań wzrokowych – działa kino festiwalowe, gdzie znajdziecie produkcje, którym absolutnie nie po drodze z sieciowymi kinami.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest Konferencja Muzyczna Audioriver, podczas której działacze polskiej sceny klubowej debatują nad jej losami, by Nam imprezowało się lepiej Tegoroczna, V już edycja, odbędzie się w najbliższy piątek (7 marca) w Warszawie i połączona będzie z rozdaniem nagród polskiej sceny klubowej MUKOLUDY.

Najlepszą reklamą jest to, że w tym roku został nominowany jako jeden z najmłodszych festiwali do nagrody Medium-Sized Festival na European Festival Awards konkurując z m.in. Berlin Festival czy Way Out West!

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24 – 26 lipca i mamy nadzieję, że solidna ekipa z podlasia pojawi się na plaży w Płocku. To idealne miejsce, aby rozkręcić się przed wrześniowym up2date w Bstoku

Po więcej info odsyłam tutaj: http://www.audioriver.pl/Audioriver,1.html , a dla leniwych więcej info na temat tegorocznego line-up’u, biletów i innych, wartych uwagi wieści umieszczę w następnym poście. pzdr!

Mateusz Ollik

ŻubrOFFka-dzień drugi!

ŻubrOFFka-dzień drugi! by Radiosupeł on Mixcloud

Czas na ŻubrOFFkę! [Zdjęcia z festiwalu]

plakat_zubroffka_2014_www

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.


Przez 6 lat Festiwal mocno ewoluował – z małej kameralnej imprezy w klubie FAMA do największej w północno-wschodniej Polsce imprezy filmowej – konkursy OKNO NA WSCHÓD oraz CAŁY TEN ŚWIAT prezentują najciekawsze filmy krótkometrażowe powstałe poza Polską. Dodatkowo, całkowity ogląd na krótkometrażowe kino zapewniają konkursy skierowane do twórców z Polski: AMATORZY, STUDENCI i NIEZALEŻNI.

Nie lada gratką jest GRAND PRIX FESTIWALU – 2.000 € !!!

Specjalnymi nagrodami uhonorowane zostaną: najlepsza Animacja, Dokument, Fabuła oraz dodatkowo autor Najlepszych Zdjęć.

Skoro ŻUBROFFKA słynie z wyrobionej Publiczności, to specjalne miejsce na liście nagród zajmuje NAGRODA DZIKIEGO ŻUBRA, czyli NAGRODA PUBLICZNOŚCI – organizatorzy mają pewność, że nagroda trafi także w tym roku do twórcy filmu wybitnego!

 

ŻubrOFFka, dzień pierwszy!

ŻubrOFFka-początek festiwalu 04.12.2014 by Radiosupeł on Mixcloud