Category Archives: Seven Festival 2013

WĘGORZEWO- MIASTO PRZYJAZNE FESTIWALOWICZOM

Nie byłoby  ponad dwudziestoletniej historii festiwalu bez życzliwości mieszkańców Węgorzewa. Miło jest nam poinformować, że  przyszłoroczna, XXI  edycja festiwalu, odbędzie się w zupełnie nowym otoczeniu  społecznym.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  tych wszystkich, którzy  planują spędzenie przedłużonego weekendu w Węgorzewie w czasie festiwalu, organizatorzy i niżej  wymienione podmioty  proponują:

(więcej…)

SEVEN FESTIVAL 2014- znamy pierwsze gwiazdy!

„20lecie Moonshine”   COLLAGE  WYDARZENIEM ARTYSTYCZNYM SEVEN FESTIVAL.

DECAPITATED   PO RAZ PIERWSZY W WĘGORZEWIE 

           Poszerza się lista zespołów, które zagrają na przyszłorocznej edycji Seven Festival. Do już wcześniej potwierdzonych  doszły dwie kolejne grupy  – Collage i Decapitated.      

COLLAGE to jeden z pierwszych Polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu.  Zespół powstaje w roku 1985.  Ich pierwszy CD pt. „Baśnie”  ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic. W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma „Tylko Rock” uznają Collage siódmą najlepszą Polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją.

W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage, Collage nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album „Moonshine”. W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei. Płyta „Moonshine” odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma „Tylko Rock” płyta „Moonshine” znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.

Oto jak o Collage pisze najważniejsza i najbardziej prestiżowa strona na świecie poświęcona Rockowi progresywnemu – Progarchives.

(więcej…)

Warsztaty dziennikarskie, siatkówka plażowa i …. niespodzianka.

975804_599083_baner_180x180_0

Zgodnie z hasłem przewodnim Festiwalu w Węgorzewie –  Music & More  – tereny festiwalowe  będą  wypełnione  atrakcjami! Festiwalowe Jury, które tworzą wybitni dziennikarze, kryje w sobie wiele muzycznych  talentów. Zamierza  się nimi  podzielić w ostatni dzień festiwalu z szerszą widownią. Na chwilę obecną projekt okryty jest tajemnicą, ale przeszłość muzyczna Tomka Konfederaka, Michała Kirmucia  czy też Michała Michalika każe z niecierpliwością czekać na  postawienie przysłowiowej  kropki na i. (więcej…)

Znamy już ostatni zespół zagraniczny, który zamyka tegoroczny Seven Festival

975804_599083_baner_180x180_0

Informujemy, że znamy już ostatni zespół zagraniczny, który zamyka tegoroczny line-up XX edycji Seven Festival. Zespołem  tym jest  DARK TRANQUILLITY. (więcej…)

Kolejne zespoły 7 Festival już znane!

975804_599083_baner_180x180_0

Chcemy was poinformować o kolejnych zespołach, które będą brały udział na 7 Festival. Oto nazwy kolejnych wykonawców i kilka słów o nich samych: (więcej…)

Gwiazdy nie tylko na Dużej Scenie!

                           Tradycyjnym elementem  węgorzewskiego festiwalu są występy zespołów młodych, na dorobku ale już rozpoznawalnych na polskiej scenie muzycznej. Rozpoznawalnych  tak przez media jaki i przede wszystkim  widzów. Miło jest nam poinformować, że do już potwierdzonych gwiazd Sceny Głównej doszły kolejne zespoły, które wystąpią na pozostałych dwu scenach: Scenie Grand Prix i  HP Music & More. 

Na Seven Festival wystąpią: (więcej…)

MY DYING BRIDE, TSA, HUNTER I HARLEM to kolejne gwiazdy Seven Festival.

  Kolejnym zespołem zagranicznym, który  potwierdził swój udział na Seven Festival jest MY DYING BRIDE. To brytyjski zespół, który powstał w czerwcu 1990 roku w Bradford i wykonuje muzykę w stylu doom metal.My_Dying_Bride W latach 90 zespół ten należał (wraz z Paradise Lost i Anathema) do „Wielkiej trójki” wykonawców doom metalowych. Ich muzykę charakteryzują teksty traktujące o religii, miłości i śmierci, długie i rozbudowane utwory oraz dbałość o detale. (więcej…)

O Seven Festiwal – nietypowo

Seven Festival w Węgorzewie  już z racji poszerzonej nazwy  to nie tylko  „Music” ale  też i „More”. To „more” nabiera z roku na rok coraz większego znaczenia. (więcej…)

Kolejne zespoły na Seven Festival 2013

SOILWORK (Szwecja), TIAMAT (Szwecja)  i RIVERSIDE (Polska) to kolejne grupy, które  uzupełnią tegoroczny line  up  Seven Festival. Dołączyły  do wcześniejszej listy zespołów, tj Comy Symfonicznie, Closterkeller, Flapjack, Anti Tank Tun i Illusion, ktore wystąpią na  Scenie Głównej. Pierwszego dnia scenę Grand Prix otworzą zespoły: Bethel i  Vintage.

Oficjalna strona festiwalu:  http://www.sevenfestival.com
Oficjalny profil na FB: http://www.facebook.com/SevenFestival?sk=wall
(więcej…)

KOLEJNE GWIAZDY POTWIERDZIŁY SWOJĄ OBECNOŚĆ NA SEVEN FESTIVAL!

Legendarna kapela  FLAPJACK  do Węgorzewa wraca po kilkunastu latach. Jesienią 2012 zagrała pierwszą część trasy koncertowej promującą najnowszą płytę „Keep Your Heads Down !”  W 2013 roku nowym materiałem uraczą fanów  na Seven Festival.  Powodów do zainteresowania się tym wydarzeniem jest… wiele! Po pierwsze – Flapjack po 15 latach wrócił z nowym, bardzo dobrze przyjętym przez FLAPJACKfanów i media albumem „Keep Your Heads Down”. Po drugie – Flapjack na koncertach to 100% czystej energii, która wystarczyłaby do zasilenia miasta, które nigdy nie uśnie! Dalej, w jednym z utworów Guzik śpiewa „Come on and get some! Our party never ends”… zatem trzeba zweryfikować ową „nigdy niekończącą się imprezę” i sprawdzić ją na własnej skórze!

Skład zespołu przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz , Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe). 

                           (więcej…)