Category Archives: Seven Festival 2011

Wywiady z Festiwalowiczami

DSC07694-150x150

Zwycięzcy konkursu

  • Izabela Ostapowicz – Białystok
  • Magdalena Lewa – Olsztyn
  • Kamil Jeruzalski – Biała Podlaska
  • Olga Wnorowska – Białystok
  • Mateusz Ollik – Nakło Nad Notecią

Gratulujemy!

Plakacik Seven Festival

Do wygrania 5 karnetów na Seven Festiwal!

A oto one: Podaj minimalnie 3 nazwy pod jakimi funkcjonował Festiwal w Węgorzewie (inne niż Seven Festival).

Odpowiedzi wysyłać na: scr@radiosupel.org

Należy podać:

  • poprawną odpowiedź
  • imię i nazwisko
  • dokładny adres zamieszkania

Wygrane karnety będą wysłane pocztą.

Odpowiedzi przesyłać do 10.06.2011

Znamy już wszystkich wykonawców Seven Festival

Znamy już cały program Seven Festival 2011! Oto zespoły, które uzupełniają tegoroczny line-up: Lao Che, Sound of Pixies, Made of Hate, Enej, The Boogie Town, Ścigani oraz Sublim.

Wcześniej ogłoszone zostały takie gwiazdy jak Moonspell, Samael, Indica, Kult, Strachy na Lachy i wielu innych wykonawców z kraju i zagranicy.

Lao Che to rockowi ulubieńcy polskiej publiczności. Na koncie mają cztery albumy i świetnie przyjęte koncerty na terenie całego kraju.

Z kolei Sound of Pixies jest trójmiejską formacją powołaną przez Filipa Gałązkę (Tymon & the Transistors, Brygada Kryzys), wykonująca swoje wersje utworów legendarnej grupy The Pixies.

Made of Hate to czołówka młodego, krajowego death metalu, zespół supportował między innymi takie gwiazdy jak Iron Maiden.

Samael kolejną gwiazdą Seven Festival

Kolejną, po grupach Indica i Pro-Pain, gwiazdą festiwalu Seven Festival będzie grupa Samael.

Samael na scenie funkcjonuje już prawie dwie dekady. Zespół zaczynał od mrocznego black metalu, który później wzbogacił wpływami elektroniki i industrialu. W Polsce formacja będzie promowała swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „Lux Mundi”, która ukaże się w kwietniu. Krążek poprzedził minialbum „Antigod” wydany w ubiegłym roku.

Przypominamy, że do tej pory zapowiedziane zostały już dwie zagraniczne grupy: Indica – znana m.in. ze wspólnych tras z Nightwish, grająca melodyjny rock i czarująca pięknymi dziewczynami oraz nowojorscy klasycy hardcore’u Pro-Pain.

Seven Festival Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach 7-10 lipca.

Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas. Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.

Dezerter i L.Stadt

Dezerter i L.Stadt to kolejne zespoły, które wystąpią w tym roku na Seven Festival. Grupy dołączą do takich nazw jak Moonspell, Samael, Pro-Pain, Touchstone, Kult, Strachy na Lachy, czy Tryp.

Historia Dezertera sięga początków lat 80-tych, a grupa jest jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie mają dwanaście albumów studyjnych i setki koncertów, które inspirują kolejne pokolenia. Ich dyskografię zamyka wydany w zeszłym roku krążek „Prawo do bycia idiotą”.

Łódzki L.Stadt to jeden z niewielu polskich zespołów, które mogą poszczycić się koncertami na dużych muzycznych festiwalach na całym świecie. Oryginalny rockowy styl zarejestrowany dotychczas na dwóch płytach dowodzi, że jest to jedna z najciekawszych młodych grup w Polsce.

SnL na Seven Festival!

Tegoroczna edycja Seven Festival to obok takich zagranicznych gwiazd jak Moonspell, Samael, Pro-Pain, Touchstone i Indica, mocna reprezentacja rodzimych wykonawców. Na festiwalowych scenach wystąpią między innymi Kult, Buldog, Łąki Łan i 1984, ale lista artystów wciąż powiększa się o kolejne nazwy – następnymi ogłoszonymi wykonawcami są Strachy na Lachy, Skowyt i laureat Grand Prix 2010 – Skvorcy Stiepanowa z Rosji.

Strachy na Lachy to istniejący od 2002 roku zespół założony przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, znanych również z grupy Pidżama Porno. Formacja wydała do tej pory pięć albumów – dwa z nich osiągnęły status złotych płyt, a ostatni „Dodekafonia” pokrył się platyną. Ulubieńcy publiczności z pewnością nie zawiodą i tym razem.

Skowyt to debiutanci z Warszawy. Punk rockowcy mają już na swoim koncie między innymi zwycięstwo na przeglądzie Rock In Minsk. Wywiad z grupą już dziś w kolejnym odcinku festiwalowe audycji, której można posłuchać na stronie Seven Festival!

Skvorcy Stiepanowa to formacja, która podbiła serca uczestników zeszłorocznej edycji Seven Festival Grupa z Sankt Petersburga zwyciężyła w konkursie Grand Prix, zapewniając zgromadzonym świetną zabawę. Ostatnim razem jedyną polską piosenką jaką zagrali, był kawałek „Jedzie pociąg z daleka” – jak będzie tym razem?

Seven Festival Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach 7-10 lipca.

Po szczegóły zapraszamy na oficjalną stronę – www.sevenfestival.pl. Kolejna porcja informacji wkrótce.

Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas. Patronami medialnymi są Onet.pl, Polskie Radio Trójka, Teraz Rock, Empik, Polskie Radio Czwórka, Eurogospodarka oraz Rebe TV. Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.

Moonspell gwiazdą Seven Festival!

W tym roku na Seven Festival w Węgorzewie dominują mocne, zagraniczne brzmienia. Obok Samaela, Pro-Pain i Touchstone wystąpi najpopularniejsza portugalska grupa, Moonspell! Ponadto listę polskich wykonawców zasilą formacje 1984 i Łąki Łan.

Moonspell to jeden z najbardziej zasłużonych europejskich zespołów metalowych – w rodzimej Portugalii zdobyli listy przebojów, osiągając bardzo dobre wyniki sprzedaży, a od lat ich muzyka cieszy się dużym powodzeniem na Starym Kontynencie. W tym roku ukaże się dziesiąty studyjny album w szesnastoletniej historii grupy. Fani już czekają na następcę bardzo ciepło przyjętego „Night Eternal”.

1984, założony w połowie lat 80-tych w Rzeszowie, należy do najważniejszych polskich grup nowofalowych, a album „Radio Niebieskie Oczy Heleny” jest pozycją klasyczną dla fanów rodzimego rocka. W 2007 roku w nowym składzie (do Piotra „Mizernego” Lisza dołączył znany z wielu projektów Robert Tuta) i odświeżonej formie ukazała się nowa płyta zespołu „4891”.

Dobrą zabawę na koncercie zagwarantuje Łąki Łan. Punkowo-funkowa formacja znana jest z pełnych energii koncertów. Dziś to załoga nr 1 wśród najbardziej „rozrywkowych” zespołów w kraju. Mają na koncie mają dwa albumy – „Łąki Łan” i „ŁąkiŁanda”.

Cochise Pawła Małaszyńskiego na Seven Festival!

Powiększa się lista polskich artystów, którzy wystąpią w tym roku na scenach Seven Festival. Do grupy, w której znajdują się już między innymi Kult, Buldog, TRYP i Dick4Dick dołącza zespół znanego aktora Pawła Małaszyńskiego, Cochise.

– Będzie to dla nas fajne doświadczenie, a z drugiej strony wyzwanie. – powiedział wokalista w rozmowie z Seven Festival. Całej wypowiedzi można posłuchać na www.sevenfestival.pl/sevenradio .

Grupa pochodzi z Białegostoku, a ich debiutancki album „Still Alive” ukazał się w zeszłym roku. Obecnie Cochise pracują nad nowym materiałem. Muzycy łączą w swoich utworach elementy grunge’u, metalu i rocka progresywnego. Paweł Małaszyński jest znany z takich filmów i seriali jak „Świadek koronny”, „Katyń”, „Skrzydlate świnie” i „Weekend”.